تعمیرات مودم

9+1 روش برای تعمیر مودم

مودم adsl یکی از رایج ترین مودم های موجود در بازار است که برای استفاده از اینترنت به یک بستر کابلی تلفن نیاز دارد یعنی برای بسط و گسترش آن نیازی به کابل کشی از سرور اینترنت به نام آی اس پی نیست سرویس adsl تا سرعت ۲۴ مگا بیت رو پشتیبانی می کند که کاملاً بسته به فاصله کاربر تا سوئیچ مرکز مخابرات دارد برای جلوگیری از افت سرعت حداکثر فاصله بین سوئیچ مخابرات و کاربر ۶ کیلومتر می باشد

برای اینکه متوجه شوید اینترنت شما فعال است،باید به چراغ های مودم توجه کنید اگر اینترنت شما وصل باشد چراغ adsl مودم روشن می شود بعد از آن باید تنظیمات مودم adsl را انجام دهید تا به اینترنت دسترسی پیدا کنید

نحوه تعمیر مودم ADSL

مهمترین مشکل کاربران مودم ADSL این است که حتی با وجود تنظیمات درست و اصولی طبق آموزش های موجود در سایت ها اینترنت آن ها وصل نمی شود. برای پیدا کردن مشکل و تعمیر مودم ADSL باید مراحلی را که در زیر آورده ایم بررسی کنید و از صحت و درستی آن مطمئن شوید.

اول از روشن بودن مودم و اتصال آن به خط تلفن و کامپیوتر با کابل مطمئن بشوید بعد از آن از فعال بودن اینترنت خود اطمینان حاصل پیدا کنید نشانه فعال بودن اینترنت روشن بودن چراغ adsl می باشد اگر چراغ adsl روشن است ولی اینترنت ندارید امکان دارد که اشتراک شما به پایان رسیده باشد معمولا سرویس دهنده های اینترنت بعد از تمام شدن حجم سرویس اینترنت را فعال نگه می دارند.

چک کردن چراغ adsl: فعال بودن اشتراک خود را چک کنید اگر چراغ adsl روشن نیست و شرکت ارائه دهنده اینترنت اظهار می دارد که سرویس شما فعال است حتماً با یک مودم دیگه سرویس را چک کنید ببینید چراغ adsl آن نیز خاموش است یا روشن میشود، اگر چراغ adsl مودم دوم روشن شد حتماً مودم اول خراب است اگر مودم دوم سالم چراغ adslاش روشن نشد پس از سرویس ازائه دهنده اینترنت بخواهید که مجدد سرویس شما را چک کند و اگر غیر فعال است آن را فعال کند.

بیشتر بدانیم: نحوه تعمیر مودم tplink

توجه! اگر که مودم adsl تان را عوض کرده اید باید ‏به شرکت ارائه دهنده اینترنت اطلاع دهید چون که ممکن است شناسه مودم قبلیتان روی سرویس شما ثبت شده باشد.

گاهی تعمیرات مودم ADSL  بسیار ساده است ممکن است wifi مودم خاموش شده باشد پس با دکمه موجود روی مودم آن را روشن کنید البته تمامی مودم ها این دکمه را ندارند.

ممکن است تنطیمان ای پی کارت شبکتان روی حالت دستی تنظیم شده باشد پس باید روی حالت اتوماتیک بگذارید.

دو مقدار که برای تنظیمات تعمیر مودم ADSL باید به آن توجه کنید مقدار VPI و VCI است که معمولا مقدار VPI، 0 است و مقدار VCI، 35 است که البته در سرویس دهنده های مختلف این مقدار تغییر میکند.

آیا مودم شما نیاز به تعمیر دارد؟همین حالا مودم خود را با 3 ماه گارانتی تعمیر کنید

یک مشکل رایج دیگر در مودم های ADSL وجود نویز و خش خش روی تلفن متصل به همان خط،یا قطع شدن اینترنت همزمان با زنگ زدن یا زنگ خوردن تلفن می باشد،اکثرا این مشکل به دلیل خرابی یا عدم اتصال درست اسپلیتر یا با اسم های دیگری مثل نویز گیر یا فیلتر و غیره می باشد.

یک مشکل دیگر برای تعمیر مودم ADSL وارد نشدن به تنظیمات مودم است که ممکن است کارت شبکه درست تنظیم نشده باشد یا ممکن است بخاطر روشن بودن پروکسی باشد پس پروکسی خود را خاموش کنید و مجدد تلاش کنید.

بعضی از مواقع بعد از چنیدن ساعت روشن بودن اینترنت دستگاه اتوماتیک قطع میشود پس دستگاه را از برق کشیده و مجدد به برق وصل کنید. این عمل بخاطر تنظیمی بنام KEEP ALIVE است که در برخی مودم ها وجود دارد که  میتوانید برای آن عدد مد نظذ خودتان را وارد کنید.

 

آدرس :

تهران - ابتدای خیابان آزادی - بلوار استادمعین - ابتدای خیابان طوس شرقی - پلاک 597 - کامپیوتر آزادی
کد پستی : 1341754574

تلفن :

021-66010615
0912-103-93-44

ساعات کاری :

شنبه-پنج شنبه: 9:30 صبح - 9:30 شب
روزهای تعطیل با هماهنگی قبلی

تعمیر مودم

نقشه بلد

تماشای مستقیم آدرس در بلد

کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند

4.6/5
تماس مستقیم اسکرول به بالا